Sarajevo je nastavilo savršeni niz u WWin ligi BiH, upisalo treću pobjedu u isto toliko kola domaćeg prvenstva. Bordo tim večeras je rutinski savladao GOŠK na Koševu.

Jedan od ključnih trenutaka meča desio se u 27. minuti, kada je stoper gostiju Enes Sipović nakon pregledavanja VAR snimka dobio direktan crveni karton zbog pregrubog faula nad Renanom Oliveirom.

Brojčanu nadmoć domaći tim je materijalizirao u 41. minuti. Đorđević je putirao, Karić odbranio, ali odbijenu loptu zatim u mrežu GOŠK-a pospremio Renan Oliveira.

U nadoknadi prvog poluvremena Giorgi Guliashvili na sličan način je udvostručio prednost Sarajeva, kada je dobro reagovao na ‘odbijanac’ i pogodio za 2:0.

Do novog pogotka bordo tim stiže u 69. minuti. Odlično je centrirao Unušić, a Hamza Čataković glavom zakucao loptu u mrežu.

Svega dvije minute kasnije gol postiže i GOŠK. Nakon kornera je ‘zaplivao’ kroz zrak golman Sarajeva Emil Rockov, a Dan Lagumdžija ubacio loptu u praznu mrežu i smanjio na 3:1.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Sarajevo – GOŠK 3:1 (Oliveira 41′, Guliashvili 45+3′, Čataković 69′ – Lagumdžija 71′)

Stadion Asim Ferhatović Hase. Glavni sudija: Ermin Sivac (Zenica). Crveni karton: Sipović (GOŠK).

SARAJEVO: Rockov, Beganović, Čelik, Soldo, Jović (Mujkić), Bubanja (Matanović), Đorđević, Guliashvili, Kyeremeh (Unušić), Čataković (Turkeš), Oliveira (Julardžija).

GOŠK: Karić, Lagumdžija, Šuta, Sipović, Novaković (Miličević), Kaćunko (Martić), Ćubel (Raguž), Avrić (Stranput), Gogić (MIhaljević), Mandić, Ikić.