U okviru 9. kola WWin lige BiH, Široki Brijeg i Sarajevo remizirali su u nevjerovatnoj utakmici na stadionu Pecara. Konačni rezultat susreta glasio je 3:3.

Nešto malo više od deset minuta je trebalo Širokom Brijegu da dođe do vodstva od 1:0. Nidal Čelik je odgurnuo u svom kaznenom prostoru odgurnuo Bagarića. Poslije duže VAR provjere, sudija Petrović odlučio je pokazati na bijelu tačku. Stanić preuzima odgovornost, šalje loptu u jednu, a Rockova u drugu stranu.

U nastavku, Sarajevo je krenulo prema naprijed. Preuzeli su inicijativu i posjed, ali promjene rezultata nije bilo. Sve do 44. minute. Sarajevo, baš kao i Široki Brijeg, svoj pogodak postiže iz jedanaesterca. Đuričković je srušen pred golom Tomića. Guliashvili je uzeo loptu, pucao sa jedanaest metara i donio izjednačenje svom klubu.

Već u 48. minutu Guliashvili dolazi i do drugog gola na utakmici. Fudbaleri Sarajeva su brzo ubacili loptu iz auta. Gruzijac se tada fino zagradio, nastavio kretnju i ušao u šesnaesterac tima sa Pecare. Šutirao je sa nekih 7 metara i matirao nemoćnog Tomića.

Mrežu Širokog Brijega zatresao je i Renan Oliveira. Ipak. njegov pogodak, nakon VAR provjere, poništen je zbog prekršaja.

Ponovo se Brazilac našao u šansi samo par minuta kasnije. Izašao je sam na golmana domaćih, ali Tomić odlično interveniše.

Kazna za to stigla je u idućem napadu. Iličić je šutirao sa nekih 20-ak metara i zatresao mrežu bordo-bijelih.

Đorđević potom okreće rezultat na 3:2, a onda Matić izjednačava na 3:3. Sve ovo se desilo u svega dvije minute. Đorđević je postigao odličan pogodak iz slobodnog udarca, a Matić je matirao Rockova glavom.

Do kraja smo vidjeli još dva pogotka, po jedan na obje strane, ali su isti poništeni nakon VAR provjera.

Široki Brijeg – Sarajevo 3:3 (M. Stanić 12′, Iličić 79′, Matić 86′ – Guliashvili 44′, Guliashvili 48′, Đorđević 84′)

Stadion Pecara u Širokom Brijegu. Glavni sudija: Dragan Petrović (Banjaluka).

ŠIROKI BRIJEG: T.A. Tomić, Taraba, Senić, Vučur, P. Stanić (Matić), Kolarić (Iličić), M. Stanić, Zlomislić, Ćorić (Pranjić), Bagarić (Jelavić), Lukić (Chinedu).

SARAJEVO: Rockov, Beganović, Čelik, Soldo, Đuričković, Kuprešak (Turkeš), Lulić, Đorđević (Mehmedović), Mustafić (Oliveira), Kyeremeh, Guliashvili.