Fudbaleri Širokog Brijega, u okviru desetog kola WWin lige Bosne i Hercegovine, slavili su na gostovanju kod ekipe Posušja. Tim sa Pecare ostvario je pobjedu rezultatom 1:2.

Izabranici Tonija Karačića došli su do prednosti preko Damira Zlomislića u 35. minuti. Veznjak tima sa Pecare je natrčao na odbijenu loptu i šutirao sa 20-ak metara. Njegov udarac završio je ispod prečke gola na kojem je stajao Galić.

U nastavku, ekipa Posušja je krenula izuzetno ofanzivno. Nagrada za to stigla im je već u 51. minuti. Rijad Kobiljar je povukao loptu, izbacio nekoliko igrača Širokog Brijega i uposlio Bešlića koji pogađa za 1:1.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za tim za Pecare. Bekavac je izgubio zračni duel nakon čega je u svom kaznenom prostoru srušio igrača protivničke ekipe. Gledao se VAR i u konačnici je potvrđena odluka donesena na terenu.

Odgovornost za izvođenje penala preuzeo je Mato Stanić. Uspio je golman Posušja pročitati namjeru Stanića, no lopta završava u mreži. 1:2 za Široki Brijeg.

Fran Čuljak, koji je na teren ušao u 77. minuti, donio je izjednačenje Posušju pred sami kraj susreta, no reagovao je VAR u toj situaciji. Sudija Kukić je dosudio prekršaj.

Još jednu sjajnu priliku da dođu do izjednačenja igrači Posušja imali su u 95. minuti. Ipak, Tomić je tada bio na visini zadatka tako da je rezultat ostao nepromijenjen.

Posušje – Široki Brijeg 1:2 (Bešlić 51′ – Zlomislić 35′, M. Stanić 57′)

Stadion Mokri Dolac u Posušju. Glavni sudija: Armin Kukić (Bugojno).

POSUŠJE: Galić, Bešlić (Čuljak), Vrgoč, Marić, Bekavac (Mihaljević), Begić (Hanuljak), Kamenar (Jenjić, Kobiljar, Rozić, Mandić (Petrović), Pavković.

ŠIROKI BRIJEG: T.A. Tomić, Taraba, Senić (Musa), Vučur, P. Stanić, Zlomislić, M. Stanić, Bagarić, Jelavić, Iličić (Tomić), Lukić.