Široki Brijeg i Sarajevo su remizirali danas, u susretu posljednjeg 33. kola Wwin lige BiH.

No, nije se takav ishod nagovještavao na početku meča. Već u četvrtoj minuti bordo tim je došao do vodstva, nakon dodavanja Beganovića poentirao je Čataković.

Imao je Hasić zatim sjajnu priliku da udvostruči prednost gostiju, ali nije bio precizan u izglednoj prilici. Stigla je kazna.

Domaćin je izjednačio u 19. minuti. Lijepo je ubacio Marković, a mladi Filip Matić pogodio glavom.

Deset minuta kasnije Luka Mamić je nakon slaloma u šesnaestercu šutem iskosa pogodio za preokret – 2:1.

Potom je Oliveira imao dobru šansu, ali glavom je šutirao pored gola Širokog.

Kako je vrijeme odmicalo, sve je bilo manje uzbuđenja na teškom terenu stadiona Bare, da bi Anđušić škaricama u nadoknadi pogodio za konačnih 2:2.

Široki Brijeg je sezonu završio na osmom mjestu prvenstvene tabele, Sarajevo na četvrtom.

Široki Brijeg – Sarajevo 2:2 (F. Matić 19′, Mamić 29′ – Čataković 4′, Anđušić 90+2′)

Stadion Bare u Čitluku. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Buljan, Mašić, Taraba, Capan, M. Matić, Marković (Kuprešak), F. Matić (Chinedu), Mamić (Prusina), Bagarić (Kraljević), Jelić (Mužek).

SARAJEVO: Rogić, Beganović, Soldo (Mehmedović), Čelik, Đuričković, Duraković, Buljubašić (Mustafić), Matanović, Hasić (Anđušić), Oliveira (Kyeremeh), Čataković.