Široki Brijeg i GOŠK su remizirali večeras na Pecari u utakmici sedmog kola WWin lige BiH.

Svega 25 sekundi domaćem timu je bilo dovoljno da postigne pogodak. Bila je to munjevita akcija, a poentirao je Chinedu na asistenciju Jelavića.

Potom je uslijedio mirniji period igre do 31. minute, kada Lagumdžija pogađa stativu gola Širokog iz izgledne prilike, nakon odbijene lopte.

Kazna je stigla sedam minuta kasnije, Široki Brijeg je udvostručio prednost preko Matića, a ponovo je asistent bio Jelavić.

U drugom poluvremenu – druga slika na terenu. Djelovali su gosti odlučnije, a njihov napadački gard isplatio se u 53. minuti, kada Sipović pogađa glavom nakon kornera kojeg je izveo Šroler.

GOŠK potom stiže do izjednačenja u 74. minuti. Nikola Perić je probio stranu i kao na tacni servirao loptu Filipu Mihaljeviću, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu domaćih – 2:2.

Potom su Širokobriježani ponovo preuzeli izjednačenje, Senić zatresao i stativu u nadoknadi, ali do novog vodstva nisu uspjeli doći. meč je okončan neriješenim rezultatom. Domaći tim ima za čim žaliti jer je prokockao dva gola prednosti, dok je GOŠK osvojio prvi bod u sezoni.

Široki Brijeg – GOŠK 2:2 (Chinedu 1′, Matić 38′ – Sipović 53′, Mihaljević 74′)

Stadion Pecara u Širokom Brijegu. Glavni sudija: Antonio Tomić (Kreševo).

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Pranjić, Senić, Vučur, Bagarić (Stanić), Zlomislić, T. Tomić, Kolarić (Posavac), F. Matić (Prusina), Jelavić, Chinedu.

GOŠK: Kolak, K. Perić, Lagumdžija, Sipović, Šuta, N. Perić, Gogić, Šroler (Milićević), Martić, Ljukovac, Mizić (Lukić).