Široki Brijeg teško da je mogao zamisliti bolji početak nove sezone WWin lige BiH – pobjedom na Grbavici. Hercegovački tim je savladao domaći Željezničar u večerašnjem susretu prvog kola.

Nakon uvodnih minuta i ispitivanja snage, domaći prijete u šestoj minuti. Hiroš je sjajno pucao, ali golman Tomić odličnom paradom izbacuje loptu u korner.

Već u 13. minuti gosti stižu do vodstva. Ćorić je izvanredno uposlio Ćavara, koji udarcem iz voleja matira Muftića za 0:1. Pogodak je provjeravan u VAR sobi zbog sumnje u ofsajd poziciju, ali je potvrđen nakon analize.

Plavi su nakon primljenog gola krenuli ofanzivno ka golu gostiju. U 23. minuti Hiroš je ubacio u šesnaesterac, ali nije bilo nikoga.

Dvije minute poslije Al Jaber je šutirao, ali ga je izblokirao Zlomislić. Isti igrač je u 30. minuti presjekao napad Širokog, dobro šutirao, a Tomić ponovo sjajno brani.

Igrao se 33. minut kada je Zlomislić izblokirao udarac Karamarka. U 40. minuti, nakon kornera, Senić je pucao glavom, ali lopta odlazi pored gola. Izuzetno opasan napad gostiju bio je i munut poslije. No, rezultat se nije promijenio.

Ćavar se našao u odličnoj šansi na početku drugog poluvremena, ali njegov udarac je otišao pored gola.

Prijeti Željezničar zatim u 59. minuti. Sjajan pas Hiroša do Krpića koji se našao u odličnoj prilici, no kapiten Plavih je šutirao pravo u čuvara mreže Širokog.

Ćavar je u 71. minuti dobro šutirao skoro iz mrtvog ugla, lopta je okrznula stativu Željinog gola.

Kako se meč bližio kraju, domaći su vršili sve veći pritisak, ali promjene rezultata nije bilo.

Željezničar – Široki Brijeg 0:1 (Ćavar 13′)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Šabić, Đorić (Radovac), Al Jaber (Karić), Hiroš, Boljević, Vukoja (Cvetanoski), Krpić (Zubanović).

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Ćorić (Prusina), Senić, Musa, Taraba, Ćavar, Zlomislić, Bagarić, Kožulj (T. Tomić), Jelavić (Kolarić), Chinedu (F. Matić).