Široki Brijeg ostvario je ubjedljiv pobjedu u utakmici četvrtog kola WWin lige BiH, na gostovanju kod Igmana u Konjicu.

U prvih pola sata meča nije bilo velikih uzbuđenja, da bi gosti poveli u 41. minuti, sjajnim pogotkom Filipa Tarabe. Mladi bek je pravim projektilom sa tridesetak metara zatresao mrežu Igmana.

Ćavar je zatim bio blizu pogotka početkom drugog poluvremena, ali uzdrmao je stativu gola domaćih.

Širokobriježani udvostručuju vodstvo u 51. minuti. Strijelac je bio Domagoj Jelavić, a gol je prvobitno poništen. Ipak, nakon intervencije VAR-a utvrđeno je da pogotku nije prethodio ofsajd te je sudija Ernis Džemidžić pokazao na centar.

Sve dileme o pobjedniku otklonio je Stipe Vučur u 65. minuti, iskusni stoper u gužvi nakon kornera ugurao je loptu u Ćemanovu mrežu – 0:3.

Ispostavit će se da je to konačan rezultat susreta. Igman tako ostaje zasad bez ijednog osvojenog boda s trećim porazom u nizu, dok Široki Brijeg na kontu ima sedam.

Igman – Široki Brijeg 0:3 (Taraba 41′, Jelavić 51′, Vučur 65′)

Gradski stadion u Konjicu. Glavni sudija: Ernis Džemidžić (Goražde).

IGMAN: Ćeman, Nikolić, Drljević, Posinković, Šehić, Buturović, A. Hebibović (Nurković), Herić, Mešinović (K. Hebibović), Božić, Ramić.

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Ćorić (Kpan), Vučur, Musa, Taraba, Iličić (F. Matić), Ćavar, Bagarić, T. Tomić (M. Matić), Kožulj (Senić), Jelavić.