Fudbaleri Borca, u okviru 11. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, savladali su Široki Brijeg rezultatom 2:3. Širokobriježani su poveli sa 2:0, međutim prednost od dva gola nisu uspjeli da zadrže.

Već u ranoj fazi meča vidjeli smo čak četiri pogotka.

U 8. minuti Široki Brijeg dolazi u vodstvo. Carolina se loše snašao kod jedne duge lopte. Iličić to koristi, izlazi sam pred golmana Manojlovića i pogađa za 1:0.

Samo pet minuta kasnije prednost tima sa Pecare je udvostručena. Ovoga puta, Jelavić dobro reaguje na centaršut Tomislava Tomića te šalje loptu iza leđa golmana Borca.

Ipak, već u 20. minuti Borac smanjuje na 2:1, a zatim u 26. minuti stiže do izjednačenja. Prvo je Kulašin dobro centrirao, a Despotović sa nekih 12 metara odlično šutirao glavom i ubacio loptu u mrežu. Ubrzo nakon toga, Kvržić udarcem sa ivice šesnaesterca matira nemoćnog Tomića.

Nakon 20 sekundi igre u drugom poluvremenu, Borac dolazi do preokreta. Despotović je stigao do svog drugog pogotka na meču.

U nastavku, tempo igre poprilično je opao. Ozbiljniji pokušaj imao je Chinedu u 64. minuti, no 24-godišnji napadač u toj situaciji je bio neprecizan.

Pred sami kraj susreta, sudija Halkić je pokazao crveni karton Ivanu Jukiću.

Nove promjene rezultata u Širokom Brijegu nije bilo. Borac je tako uspio da realizuje nevjerovatan preokret i odnese sva tri boda sa Pecare.

Široki Brijeg – Borac 2:3 (Iličić 8′, Jelavić 13′ – Despotović 20′, Kvržić 26′, Despotović 46′)

Stadion Pecara u Širokom Brijegu. Glavni sudija: Haris Halkić (Sanski Most). Crveni karton: Ivan Jukić (Široki Brijeg).

ŠIROKI BRIJEG: T.A. Tomić, Taraba, Senić, Vučur, P. Stanić (Posavac), M. Stanić, T. Tomić, Iličić (Matić), Kpan (Jukić), Jelavić (Pranjić), Lukić. (Chinedu)

BORAC: Manojlović, Kvržić (Srećković), Vukčević, Maijers, Carolina, Skorup (Pihler), Ogrinec (Čavić), Savić, Kulašin, Đajić, Despotović (Vranješ).