Široki Brijeg i Sloboda su remizirali u utakmici petog kola WWin lige BiH, odigranoj na Pecari.

Već u petoj minuti gosti dolaze do vodstva. Hrvanović je istrčao kontru nakon odličnog pasa Delimeđca i pogodio. Gol je prvobitno poništen, no nakon pregledavanja snimka je priznat, s obzirom da je utvrđeno kako ipak nije bilo nedozvoljene pozicije.

Blizu izjednačenja Široki je bio u 19. minuti, ali Vučur je pogodio prečku. Zatim je fantastičnom intervencijom Trako spasio vlastitu mrežu nakon pokušaja Jelavića glavom s četiri metra, da bi Ćavar bio zamalo neprecizan u samom finišu poluvremena.

Revija promašaja Širokobriježana nastavljena je u drugoj polovini meča. Ćavar je šutirao iznad gola Slobode kada mu se lopta odbila pravo pred noge.

Konačno, domaći tim do izjednačenja stiže u 70. minuti. Ćavar je izbacio rezervistu Chinedua u šansu, a Nigerijac bio siguran realizator – 1:1.

Do kraja susreta se nastavio pritisak hercegovačke ekipe, ali promjene rezultata više nije bilo. Širokobriježani imaju za čim žaliti, dok Sloboda osvaja prvi bod od povratka u najviši rang.

Široki Brijeg – Sloboda 1:1 (Chinedu 70′ – Hrvanović 5′)

Stadion Pecara u Širokom Brijegu. Glavni sudija: Danijel perić (Bijeljina).

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Taraba, Vučur, Musa, Bagarić, Zlomislić, Ćavar (F. Matić), Kožulj, Ćorić (Kolarić), Iličić (Chinedu), Jelavić.

SLOBODA: Trako, Hadžibeganović, Dubačkić, Delimeđac, Hrvanović (Husejinović), Mekić, Hasanbegović, Hasanović (Beganović (Jovašević)), Čajić (Kurtalić), Cvijanović, Šero (Haračić).