Sloboda je remizirala danas na gostovanju kod Gornjeg Rahića u susretu 25. kola Prve lige FBiH. To je rezultat kojem su se sigurno obradovali u Stupčanici, Olovljani sada imaju svega tri boda zaostatka za liderom.

Tuzlaci su poveli već u šestoj minuti. Uz dosta sreće lopta završava u golu nakon šuta Kurtalića. Udarila je lopta u prečku, zatim u leđa golmana domaćih Emira Bahora i otišla u mrežu.

Softić je izjednačio u 27. minuti, da bi Gornji Rahić u 56. minuti došao do preokreta pogotkom Mahmuda.

Nekoliko minuta prije kraja Komazec je poravnao, a zatim je Sloboda dobila priliku da uzme cijeli plijen, sudija Kapo je dosudio penal za goste u nadoknadi. Međutim, šut Dervišagića odbranio je Bahor, ostalo je 2:2.