Fudbaleri Veleža deklasirali su GOŠK sa ubjedljivih 4:0. Izabranici Irfana Buza na taj način stigli su do prve pobjede nakon tri vezana remija.

Rođeni su u vodstvo stigli u 14. minutu preko Mlinarića. Milak je sruešen u kaznenom prostoru Gabeljana. Sudija Efendić je nakon VAR provjere dosudio jedanaesterac, a isti je realizirao 24-godišnji napadač tima iz Mostara.

Samo 6 minuta kasnije, Velež je udvostručio svoju prednost. Jevtović se sjajno ubacio iza leđa odbrane GOŠK-a i savladao Kolaka. Pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije, ali je još jednom intervenisala VAR soba te nakon dodatne provjere priznala gol kao regularan.

Treći pogodak na meču djelo je Mlinarića. Nakon centaršuta Oreča sa desne strane na pravom mjestu se našao igrač Rođenih koji odlično reaguje i glavom prebacuje gostujućeg golmana Kolaka za 0:3.

U 49. minutu Mlinarić je stigao do hat-tricka. Ponovo se sjajno izborio za prostor i matirao nemoćnog golmana Gabeljana.

Kako se bližio kraj utakmice, tempo je bio sve slabiji. Nove promjene rezultata nije bilo.

GOŠK – Velež 0:4 (Mlinarić 14′, Jevtović 20′, Mlinarić 35′, Mlinarić 49′)

Stadion Perica Pero Pavlović u Gabeli. Glavni sudija: Amin Efendić (Sarajevo).

GOŠK: Kolak, Šuta, Martić, Lagumdžija (Marić), Gogić (Lukić), N. Perić, Šroler, Novaković (Čoko), Ikić (Ljukovac), Mizić, Mihaljević (Miličević).

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Hrkać, Mehremić, Šturm, Vehabović (Lohan), Halilović, Pršeš (Museliani), Milak (Šikalo), Jevtović (Lauš), Mlinarić.