Danas je u Čitluku ekipa Veleža kao gost savladala Široki Brijeg rezultatom 0:1 u utakmici 31. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Prvi pokušaj na utakmici imali su gosti u šestoj minuti kada je Haskić šutirao direktno u golmana Širokog Brijega. Dvije minute kasnije, nakon jedne greške na sredini terena, lopta stiže do Mlinarića koji nije uspio savladati Puljića, te je ostalo 0:0.

Nakon dvije prilike gostiju na samom otvaranju, uslijedio je period igre bez prilika za pogodak.

Dino Skender je morao napraviti izmjenu u 31. minuti jer je Mužek povrijeđen, a umjesto njega u igru je ušao Marin. Prvu pravu priliku su domaći fudbaleri imali preko Chinedua koji je šutirao, ali nije uspio svladati golmana Veleža.

Mlinarić je uposlio Suljića, koji loše šutira, a golman Puljić brani. Samo minut kasnije, gosti iz Mostara su poveli golom Suljića nakon što mu je asistirao Haskić. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:1.

Dobru priliku domaći su imali u 52. minuti meča. Kuprešak je centrirao, a Benić s nekoliko metara loše šutirao te je Hadžikić odbranio.

Igralo se mirno na obje strane u nastavku, a jedni pokušaji koji su viđeni bila su dva udarca sa distance za gostujući tim. Prvo je Hakić šutirao sa 20 metara i poslao loptu preko gola, a potom i Domić iz malo teže situacije ali je lopta otišla daleko od gola domaćih.

U finišu susreta Široki je imao jednu ozbiljnu priliku kada je Čavar pucao snažno iz slobodnog udarca, ali je Hadžikić dobro reagovao, te je konačni rezultat ostao 0:1.

Ovom pobjedom Velež je sakupio 55 bodova i trenutno je treći u prvenstvu, dok se Široki Brijeg nalazi na osmoj poziciji sa 35 bodova.

Široki Brijeg – Velež (Suljić 37′)

Stadion Bare u Čitluku. Glavni sudija: Todić Dragan (Doboj).

ŠIROKI BRIJEG: Puljič, Pranjić, Prusina (Buljan), Mašić, Kuprešak, Barišić (Matić), Mužek (Marin), Ćavar, Mamić (Lukić), Bagarić (Benić), Chinedu.

VELEŽ: Hadžikić, Gholami, Hrkać, Šturm (Puce), Šikalo (Domić), Mlinarić (Pršeš), Peco (Kuko), Vehabović, D. Halilović, Suljić, Haskić (Đuliman).