Velež i Sloga Meridian podijelili su večeras bodove na stadionu Rođeni, u utakmici sedmog kola WWin lige BiH, koja je okončana bez pogodaka.

Prvo uzbuđenje pred golom Sloge viđeno je u sedmoj minuti susreta, kada je desni bek Veleža Oreč šutirao pored gola Pavlovića.

U 20. minuti mladi Milak je srušen u kaznenom prostoru, domaći igrači su tražili jedanaesterac, no sudija Ljajić i njegov kolega u VAR sobi su nakon provjere odlučili ne dosuditi penal u korist domaćina.

Novu priliku za domaćina u 26. minuti propustio je Milan Jevtović koji nije uspio iskoristiti grešku gostujućeg golmana Bojana Pavlovića. Dobru priliku nakon kornera propustio je i Mlinarić pred kraj poluvremena.

Lohan je potom imao odličnu šansu u 62. minuti, ali poslao je loptu preko gola Sloge.

Potom je i Milak mogao dovesti Velež u vodstvo, ali Pavlović je na vrijeme istrčao i spriječio pogodak.

U nadoknadi je veliku šansu imao Halilović, nakon što mu je Haskić spustio loptu, ali njegov udarac je izblokiran.

I tako, ostalo je 0:0. Rezultat kojim svakako manje mogu biti zadovoljni domaći, koji su imali više prilika i osjetnu inicijativu.

Velež – Sloga Meridian 0:0

Stadion Rođeni u Mostaru. Glavni sudija: Nihad Ljajić (Sarajevo).

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Hrkać, Mehremić, Šturm, Vehabović (Museliani), Halilović, Lauš (Lohan), Milak (Šikalo), Jevtović (Šarić), Mlinarić (Haskić).

SLOGA: Pavlović, Đekić, Omić, Milanović, Ristić, Milićević (Milosavljević), Sadiković, Karać (Đokić), Kvesić, Jović (Dadić), Vidić (Mrkaić).