Velež je večeras na Grbavici remizirao s Inter D’Escaldesom iz Andore u susretu prvog pretkola Konferencijske lige.

U uvodu utakmice Mostarci su nekoliko puta zaprijetili dalekometnim šutevima, ali bez uspjeha.

Hladan tuš za domaće navijače desio se u 33. minuti. Caballe je centrirao, šutirao Lopez Elo, lopta zakačila Okekea i završila u mrežu Rođenih.

Velež je od početka drugog poluvremena bio mnogo agresivniji, trener Damir Čanadi je napravio nekoliko izmjena i osvježio ekipu.

To je urodilo plodom, jer su upravo dvojica rezervista zaslužna za izjednačujući pogodak u 65. minuti. Oreč je probio stranu i dodao do Lohana, Brazilac šutirao, lopta je, kao kod gola gostiju, zakačila jednog defanzivnog igrača Intera i ušla u gol – 1:1.

Imao je Velež još nekoliko solidnih šansi do kraja meča, ali rezultat se više nije mijenjao.