Fudbaleri Veleža na idealan način su zaključili uspješnu sezonu, ubjedljivom pobjedom na Tušnju. S druge strane, današnji rival Rođenih u susretu posljednjeg 33. kola Wwin lige BiH, Tuzla City, porazom se oprostio od najvišeg ranga.

Već u petoj minuti Mostarci su imali veliku priliku, ali Mlinarić je pogodio stativu. Isti igrač u dobroj je šansi četiri minute kasnije, ali trese vanjski dio mreže.

Mihael Mlinarić treću izglednu priliku nije propustio. To se dogodilo u 31. minuti, kada je Vehabović sjajnim pasom kroz sredinu uposlio Mlinarića, a fudbaler Veleža rutinski završio posao.

Osam minuta kasnije, nakon dubinskog dodavanja Zvonića, ponovo je na sceni Mlinarić, koji istrčava pred Lolića i opet poentira.

Početkom drugog poluvremena Dino Halilović, nakon duplog pasa s raspoloženim Mlinarićem, pogađa za 0:3. I to nije bilo sve od Veleža, jer se u 55. minuti u strijelce upisuje i Tarik Šikalo.

Dobru šansu Tuzla City je imao u 72. minuti. Sa strane je utrčao Hodžić i centrirao, golman Veleža Tomislav Duka nespretnom reakcijom skrenuo loptu u prečku, a zatim Zvonić glavom izbacio u korner.

Osam minuta prije kraja utakmice Tuzlaci ipak dolaze do počasnog pogotka. Kobiljar je izbacio Hadžića u šansu, a napadač domaćih matirao Duku.

Konačnih 1:5 u finišu susreta postavlja Mlinarić i kompletira svoj hat-trick.

Tuzla City – Velež 1:5 (Hadžić 82′ – Mlinarić 31′, 39′ i 90′, Halilović 47′, Šikalo 55′)

Gradski stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Dragan Todić (Doboj).

TUZLA CITY: Lolić, Redžić, Delimeđac (D. Hodžić), Fehrić (Šukilović), Ćosić, Osmić (T. Hodžić), Rizvić, Sakić (Hadžić), Husić (Kobiljar), Husejinović, Garčević.

VELEŽ: Duka, Zvonić, Gholami, Domić (Mehić), Vehabović, Šikalo (Milak), D. Halilović (Pršeš), Kuko (Puce), Peco, Bešić (Juklo), Mlinarić.