Velež je večeras savladao ekipu Posušja na stadionu Rođeni i tako prekinuo crni niz nakon tri uzastopna poraza.

Prvo poluvrijeme ovog susreta 11. kola WWin lige BiH nije mnogo toga ponudilo, vrijedi tek izdvojiti pokušaj Pršeša šutem s ruba šesnaesterca, kada je lopta otišla tik iznad gola Posušaka.

Velež do vodstva stiže u 56. minuti, golom Mihaela Mlinarića iz jadanaesterca. Penal je prethodno dosuđen jer je lopta pogodila u ruku argentinskog defanzivca Genara Bautistu Lellija.

Devet minuta kasnije rezervista Zurab Museliani u kontri je pretrčao Vrgoča i zatim rutinski poentirao za 2:0.

Tačku na trijumf Rođenih stavio je Nermin Haskić, efektnim pogotkom postavio je konačnih 3:0 za mostarski tim osam minuta prije kraja susreta.

Velež – Posušje 3:0 (Mlinarić 56′ penal, Museliani 65′, Haskić 82′)

Stadion Rođeni u Mostaru. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).

VELEŽ: Hadžikić, Išasegi, Hrkać (Okeke), Savić, Šturm, Pršeš, Vehabović (Lauš), Šikalo, Mlinarić, Jevtović (Museliani), Haskić (Lohan).

POSUŠJE: Galić, Lelli (Stapić), Vrgoč, Marić, Bešlić (Čurdo), Hanuljak, Kobiljar (Begić), Kamenar (Jenjić), Rozić, Mandić (Čuljak), Pavković.