Nogometaši Borca danas su u prijateljskoj utakmici protiv ekipe UTA Arada iz Rumunije ostvarili pobjedu rezultatom 1:2.

Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine prvi je zaprijetio na meču. U osmoj minuti utakmice Herrera se ubacio u napad i nakon dodavanja Vukovića šutirao iskosa sa lijeve strane, ali nije bio dovoljno precizan.

U nastavku su igrači rumunskog tima stvarali prilike, ali nisu stvorili veću opasnost pred golom banjalučkog Borca. Kazna je uslijedila u 36. minuti meča kada je nakon prekida i centaršuta Herrere sa lijeve strane, Vranješ glavom pogodio mrežu Rumuna i dovodio Borac u vodstvo.

Do drugog gola Borac je stigao početkom drugog poluvremena. Ponovo je odlični Herrera započeo akciju, sa lijeve na desnu uposlio Hrelju, koji je ostavio loptu za Đajića, a ovaj precizno pogodio za 0:2. Lopta se od prečke odbila u gol rumunskog tima.

Konačan rezultat meča postavio je Erik Omondi, kada je u 60. minuti meča pogodio sa bijele tačke.