Fudbalski klub Borac se u Sloveniji priprema za start kvalifikacija Lige šampiona u kojem će odmjeriti snage sa albanskim prvakom Egnatijom.

Tim Mladena Žižovića je do danas odigrao dvije utakmice i zabilježio remi sa slovenačkim Celjem (2:2) iako je dva puta vodio, te pobjedu nad rumunskim timom UTA Aradom (2:1).

Danas su nogometaši Borca odigrali treći duel u Sloveniji, a protivnika osvajač Kupa Rumunije, ekipu Korvinul Hunedoara savladali su rezultatom 2:0.

Crveno-plavi su do prednosti stigli već u 11. minutu a pogodak je postigao David Vuković i s tim rezultatom se otišlo na odmor u poluvremenu.

U nastavku su banjalučki fudbaleri potvrdili pobjedu u 70. minutu kada je rumunsku mrežu pogodio novopridošli Jurih Karolina.