Fudbaleri Slobode poraženi su 3:1 na gostovanju kod ekipe Sarajeva u okviru prvog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Marko Maksimović, trener FK Sloboda, nakon utakmice dao je komentar o porazu svog tima.

Prije svega, čestitke Sarajevu na pobjedi. Što se tiče nas, mogu da budem zadovoljan prvim poluvremenu i onim što smo radili u prvom poluvremenu, a stvari koje su se desile u drugom poluvremenu, znam zbog čega su se desile, ali to su stvari koje trebamo da mijenjamo. Da smo možda zadržali prednost od 0:1, možda bi utakmica otišla u drugom smjeru. U ovom momentu je Sarajevo bolje i još jednom im čestitam na pobjedi, te im želim sve najbolje, kazao je Maksimović, pa dodao:

“Ja ne znam ekipu u ligi koja je ovdje favorit. Sarajevo je igralo četiri jake evropske utakmice, spremaju se da se sa Borcem i Zrinjskim vjerovatno bore za naslov prvaka do samog kraja, tako da smo znali gdje dolazimo. U ovoj utakmici ima dosta dobrih stvari, ima stvari koje moramo da popravljamo i radimo.

Maksimović se potom dotakao i VAR tehnologije.

Već je unaprijedilo. Prvo ne bilo za nas penal, a onda ni za Sarajevo. Ako su penali, onda su penali i neka se svira kako treba. To će biti dobro za naš fudbal”, istakao je Maksimović.