Vitoria Guimaraes i u revanš susretu play-offa Konferencijske lige savladala je Zrinjski. Prošle sedmice portugalski sastav na svom terenu je ostvario trijumf rezultatom 3:0, a večeras u Mostaru bio još ubjedljiviji.

U prvih pola sata utakmice mreže su mirovale, da bi gosti poveli u 32. minuti pogotkom Manuela Silve s bijele tačke. Prethodno je intervenisao VAR, a sudija Robert Jones nakon dugog pregledavanja snimka donio odluku da se dosudi penal, zbog navodnog faula Barišića na Santosu.

Deset minuta kasnije Nuno Santos je udvostručio prednost Vitorije. Barišić je napravio grešku u zadnjoj liniji, do lopte došao Mangas, koji je zatim asistirao Santosu za pogodak.

U nadoknadi poluvremena Nelson Oliveira iz teškog ugla, majstorski, postiže gol za 0:3.

Dugo je stajao taj rezultat na semaforu, da bi Cunha u 71. minuti fenomenalnim udarcem s tridesetak metara postavio 0:4.

Ispostavit će se da je ujedno to i konačan ishod meča, posljednjeg za Zrinjski u Evropi ove sezone.

Zrinjski – Vitoria 0:4 (Silva 32′ penal, Santos 42′, Oliveira 45+4′, Cunha 71′)

Stadion Pod Bijelim brijegom u Mostaru. Glavni sudija: Robert Jones (Engleska).

ZRINJSKI: Marić, Memija, Šunjić, Barišić (Kozina), Mamić, Savić, Mlinar (Jakovljević), Kiš (Abdurahimi), Malekinušić, Ćuže (Prskalo), Mulahusejnović (Topić).

VITORIA: Varela, Alberto, Borevković, Villanueva, Mendes (Saraiva), Handel (Carlos), Silva, Santos, Cesar (Cunha), Mangas (Miguel), Oliveira (Ramirez).