Šef struke Sarajeva Zoran Zekić sumirao je utiske nakon ubjedljive pobjede njegovih izabranika nad Veležom 7:1 u prvoj provjeri.

Sarajevo je demonstriralo silu nad velikim rivalom, a kako ističe Zoran Zekić nije znao u kakvim se problemima Velež nalazi.

“Nisam znao s kakvim kadrovskim problemima se Velež susreće. Bilo je dosta intenzivno u ovih 17 dana, prva utakmica, bilo je dobrih detalja, ali i dosta loših na kojima trebamo raditi. Bilo je situacija koje ne smijemo raditi protiv Inter Turkua, jer će nas kazniti. Sutra ćemo to analizirati, pokazati momcima i imamo utakmicu protiv Sutjeske pa Zrinjski, ozbiljne provjere”, započeo je Zoran Zekić, prenosi SCSport.

Zekić nije htio isticati pojedince.

“Očekujem od puno njih još veći napredak, da malo pohvatamo te automatizme. Danas smo probali sa nekim drugačijim ulogama, promijeniti formacije, da vidimo kako se igrači snalaze. Nema vremena za preveliku filozofiju. Jednostavno, moramo pripremati utakmicu kao da je Kup, igra se na ispadanje”, jasan je Zoran Zekić, a onda nastavio o pojačanjima:

“Mislim da ćemo kroz sezonu isprofilisati neke mlade igrače. Nekim momcima treba dati još koji dan, a ja nemam baš puno vremena. Moja želja je, razgovarao sam sa sportskim direktorom i vlasnikom, da ipak probamo dovesti igrače koji odmah prave razliku. Mislim da to Sarajevu apsolutno treba. Svi klubovi u regiji pokušavaju raditi na taj način”, apostrofirao je strateg Sarajeva.

Podijeli
Exit mobile version