Željezničar je danas savladao Posušje u susretu devetog kola WWin lige BiH, koji je odigran na Grbavici.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale iako je bilo nekoliko solidnih prilika na obje strane terena. Najbolju je propustio Boban, njegov pokušaj zaustavio je golman domaćih Muftić.

Plavi dolaze do vodstva u 56. minuti. Aleksandar Boljević je probio stranu i centrirao, a Filip Dangubić glavom postiže svoj prvi gol – 1:0.

Zatim Posušje kreće otvorenog garda po izjednačenje, da bi se u 70. minuti desila sporna situacija. Sudija Džemidžić je gledao snimak i provjeravao da li je defanzivac Željezničara Mahmić na nedozvoljen način igrao rukom u svom šesnaestercu. Arbitar je zaključio da tu nije bilo elementa za penal i igra je nastavljena.

Boljević je prijetio na drugoj strani, ali šutirao zamalo iznad gola gostiju.

Hercegovački tim zamalo je došao do gola pet minuta prije kraja utakmice, kada je ubačaj Jenjića iz slobodnog udarca prošao tik pored stative.

Sporna situacija se desila i u nadoknadi, ali iako je Galića lopta pogodila u ruku, Džemidžić je procijenio da to nije prekršaj za kazneni udarac.

Do kraja se rezultat tako više nije mijenjao, Željezničar je osvojio dragocjena tri boda, Posušaci upisali drugi poraz zaredom.

Željezničar – Posušje 1:0 (Dangubić 56′)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Ernis Džemidžić (Goražde).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Karamarko, Šukilović (Mahmić), Radinović (Marković), Karjašević, Radovac, Al Jaber (Cvetanoski), Hiroš (Mirčevski), Boljević, Dangubić (Odinaka).

POSUŠJE: Galić, Stapić (Bešlić), Abrego, Marić, Bekavac, Kamenar (Hanuljak), Begić (Vrgoč), Kobiljar (Jenjić), Boban, Rozić (Petrović), Pavković.