Duel 11. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Radnika završen je rezultatom 2:0.

Zaprijetio je Radnik u 30. minuti. Mehanović prima loptu na polovini koja pripada Željezničaru. Odmah po prijemu, istu je proslijedio za Teodorovića koji utrčava iza leđa odbrane Plavih. Savladao je 22-godišnji napadač Muftića, ali nije imao sreće u toj situaciji. Lopta je pogodila stativu.

U 58. minuti dobru priliku imala je i ekipa Željezničara. Šabić je centrirao iz slobodnog udarca. Al Jaber, koji je ostao sam na pet metara, bio je najviši u skoku. Pucao je glavom mladi veznjak, no lopta odlazi tik pored gola.

Već u sljedećem napadu Radnik je uspio postići pogodak, ali je isti poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se nalazio Pantelić.

Ubrzo nakon toga, u dobroj situaciji našao se i Krpić. Ipak, i u njegovom pokušaju nedostajalo je preciznosti.

Nije mnogo trebalo Filipu Dangubiću da se po ulasku na teren nađe u prilici. Nakon što je u 30. minuti Teodorović pogodio okvir gola, sada se isto desilo i u ovom slučaju. Napadač Željezničara šutirao je glavom. Još jedanput, lopta pogađa stativu.

Pobjedu Željezničaru donio je Aleksandar Boljević u sudijskoj nadoknadi. Prvo je napadač Plavih iskoristio grešku Josipovića i pogodio za 1:0, a zatim je golom sa bijele tačke postavio konačnih 2:0.

Željezničar – Radnik 2:0 (Boljević 90+3′, Boljević 90+8′).

Stadion Grbavica u Sarajevu. Glavni sudija: Ermin Sivac (Zenica).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić (Odinaka), Karamarko, Marković (Cvetanovski), Šabić, Karjašević, Radovac, Al Jaber, Hiroš (Dangubić), Boljević, Krpić.

RADNIK: Samurović, Vasić, Maričić, Janjić, Josipović, Perišić, Amidžić (Santrač), Cruz (Jovanović), Mehanović (Subašić), Pantelić, Teodorović.