Željezničar i Sloga su podijelili bodove večeras na Grbavici, u susretu petog kola WWin lige BiH.

U prvih dvadesetak minuta meča nije bilo velikih uzbuđenja, tačnije sve od 21. minute, kada Sloga dolazi do vodstva.

Toni Jović je ubacio iz slobodnog udarca, a nesretni Edwin Odinaka postigao autogol kada mu se lopta o rame odbila u gol Plavih.

Zatim je Željezničar konačno počeo ozbiljnije prijetiti gostima, a posebno Aleksandar Boljević iz slobodnih udaraca. No, jednom je njegov pokušaj odbranio Pavlović, a drugi put je lopta prošla tik pored stative.

Plavi do egala stižu u 61. minuti. Rezervista Mirčevski iz trka je centrirao, a Sulejman Krpić glavom poentirao za 1:1.

Željezničar je nastavio vršiti pritisak, da bi kolosalnu priliku propustio Marković, koji je odbijenu loptu poslao iznad gola Sloge.

Susret je prekinut u 80. minuti, kada je jedan navijač utrčao u teren. Nakon kraće pauze je nastavljen, da bi sudija Martinović zatim odlučio produžiti meč s 10 minuta nadoknade, a ustvari je bilo više od 15 minuta.

U sedmoj minuti dodatnog vremena Boljević je u gužvi ispred gola Sloge bio najsnalažljiviji i zatresao mrežu gostiju. No, Martinović je nakon pregledavanja snimka poništio pogodak smatrajući da je lopta prethodno pogodila Krpića u ruku…

Tu situaciju pogledajte ovdje:

Ostalo je tako 1:1 do završetka utakmice. Ishod kojim na Grbavici ne mogu biti zadovoljni, dok gosti idu kući pjevajući, s bodom osvojenim na teškom gostovanju.

Željezničar – Sloga 1:1 (Krpić 61′ – Odinaka 21′ autogol).

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Josip Martinović (Čapljina).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Odinaka (Galić), Cavnić, Mahmić, Marković, Radovac (Hiroš), Al Jaber, Cvetanoski (MIrčevski), Boljević, Dangubić (Vukoja), Krpić.

SLOGA: Pavlović, Grabež, Omić (Batar), Varga, Ristić, Milićević (Karać), Kvesić (Predragović), Milosavljević, Jović (Popara), Veselinović (Milosavljević), Vidić.