Željezničar je večeras na Grbavici ostvario pobjedu protiv Igmana u susretu trećeg kola WWin lige BiH.

Plavi su odlično otvorili meč. Prvo je prijetio Krpić, a nakon njega je sjajnim udarcem Al Jaber je zatresao okvir gola.

Željezničar do vodstva stiže u 23. minuti. Šabić je izveo korner, odlično je skočio kapiten Sulejman Krpić i pogodio za veliku radost domaćih igrača i navijača.

Svega pet minuta kasnije novo slavlje za domaće. Radovac je šutirao sa distance, a na odbijenu loptu natrčao Al Jaber i matirao Ćemana.

Sve dileme o pobjedniku u 59. minuti otklonio je Cvetanoski, koji na povratni pas Boljevića poentirao za velikih 3:0.

Situacija za Igman postala je još gora kada je isključen šef stručnog štaba Husref Musemić u 70. minuti, zbog prigovora.

No, kao da je to probudilo gostujuće igrače, jer svega dvije minute kasnije, na centaršut Aćimovića, glavom je Ramić ubacio loptu u mrežu domaćih.

Rezultat se ipak više nije mijenjao, Željo je zabilježio prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu na Grbavici.

Željezničar – Igman 3:1 (Krpić 23′, Al Jaber 28′, Cvetanoski 59′ – Ramić 72′)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Crveni karton: Husref Musemić (Igman).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Šabić, Radovac, Al Jaber (Đorić), Cvetanoski (Odinaka), Hiroš (Vukoja), Boljević (Mirčevski), Krpić (Dangubić).

IGMAN: Ćeman, Šehić, Nikolić (Božić), Buturović, Bekić (Posinković), Herić, Drljević, Bešagić (Nurković), A. Hebibović, Aćimović, Ramić.