Željezničar je danas na Grbavici savladao Tuzla City u susretu 30. kola Wwin lige BiH i tako matematički osigurao opstanak u najvišem rangu.

Plavi su od početka bili konkretniji od gostiju, da bi poveli u 37. minuti. Al Jaber je sjajnim dugim pasom izbacio Krpića u šansu, šut kapitena Plavih je odbranio Abdulahović, ali lopta se odbila od nesretnig Hodžića, koji tako postiže autogol.

Početkom drugog poluvremena dobre prilike nisu iskoristili Mekić, Boljević i Krpić, dok je i Tuzla City postao agresivniji i sve opasniji ispred gola Željezničara.

No, sve dileme o pobjedniku otklonio je Krpić u 68. minuti. Odlično ga je proigrao Štilić, a iskusni napadač rutinski matirao Abdulahovića za 2:0.

Ispostavit će se da je to ujedno i konačan ishod meča. Željezničar je tako uplovio u mirne vode, dok se Tuzla City sve više prbiližava selidbi u Prvu ligu FBiH.

Željezničar – Tuzla City 2:0 (Hodžić 37′ azutogol, Krpić 68′)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Ermin Sivac (Zenica).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Cocalić, Cavnić, Mahmić (Drina), Mekić, Al Jaber, Hiroš (Štilić), Boljević, Amoah (Ovčina), Krpić (Zubanović).

TUZLA CITY: Abdulahović, Hodžić, Nikić, Šukilović, Delimeđac (Karjašević), Ćosić, Sušić, Kobiljar (Osmić), Mehanović, Pantelić, Hadžić.