Željezničar je nakon preokreta večeras savladao Velež u derbiju drugog kola WWIn lige BiH, odigranom na stadionu Rođeni.

U prvom poluvremenu nešto konkretniji djelovali su Plavi, koji su sjajnu priliku imali u 40. minuti, kada je Boljević šutem iskosa pogodio prečku Veležovog gola.

No, poveo je Velež, i to u 52. minuti. Ante Oreč je probio stranu i ubacio, a Marko Mlinarić glavom poslao loptu u mrežu gostiju.

Željezničar je izjednačio u 73. minuti, pogotkom debitanta Edwina Odinake, koji je ušao na teren u drugom poluvremenu. Lijepo je Marković servirao šansu Nigerijcu povratnim pasom, a rezervista Plavih zakucao loptu u mrežu Rođenih – 1:1.

Kolosalnu priliku zatim je imao Veležov rezervista Tonći Mujan u 83. minuti, ali glavom je šutirao iznad gola gostiju.

Kazna je stigla samo minut kasnije. Al Jaber je oduzeo loptu Bajriću, Aleksandar Boljević se zatim sjurio u šesnaesterac Veleža, predriblao Savića i rutinski pogodio za 1:2.

Gol pogledajte ovdje:

U nadoknadi je Mlinarić imao veliku šansu, ali sjajno je reagovao Željin golman Muftić. Rezultat se nije mijenjao.

Velež – Željezničar 1:2 (Mlinarić 52′ – Odinaka 73′, Boljević 84′)

Stadion Rođeni u Mostaru. Glavni sudija: Haris Halkić (Sanski Most).

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Hrkać (Savić), Jevtović (Bajrić), Mehremić, Šturm, Milak (Mujan), Lohan (Puce), Halilović, Lauš (Vehabović), Mlinarić.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Cavnić, Mahmić, Marković, Cvetanoski (Odinaka), Al Jaber, Radovac (Đorić), Hiroš (Krpić), Boljević, Vukoja (Karić).