Željezničar je iskoristio igrača više u današnjoj utakmici šestog kola WWin lige BiH i savladao GOŠK u Gabeli.

Jedan od ključnih momenata dešava se na samom startu susreta, kada Marko Mandić ruši Aleksandra Boljevića, koji je bio u prodoru prema golu domaćih. Sudija Miloš Gigović nakon intervencije VAR-a i pregledavanja snimka pokazao je crveni karton defanzivcu GOŠK-a.

No, Plavi su se prilično mučili kako bi naplatili brojčanu nadmoć. Bilo je prilika, ali Gabeljani su dugo odolijevali.

Gosti su mogli odahnuti u 74. minuti, kada konačno skidaju paučinu s mreže GOŠK-a. Cvetanoski je ubacio, vratar Kolak odbio loptu, ali pravo na nogu Ameru Hirošu, koji pogađa za 0:1.

Željezničar stiže i do drugog gola u 84. minuti. Cvetanoski je lijepo poslužio Krpića, a napadaču sarajevske ekipe nije bilo teško da poentira za 0:2.

Treći gol Plavi postižu minut prije kraja, strijelac je ponovo bio Hiroš, a asistent Cvetanoski.

Tim rezultatom zaključen je meč. Tako GOŠK i dalje nema nijednog boda, dok se Željezničar izjednačio sa liderom Sarajevom, s ukupno 13 bodova, ali i utakmicom više od bordo tima.

GOŠK – Željezničar 0:3 (Hiroš 74′ i 89′, Krpić 84′)

Stadion Perica Pero Pavlović. Glavni sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška). Crveni karton: Mandić (GOŠK).

GOŠK: Kolak, Lagumdžija (Kaćunko), Šuta, Sipović, Mandić, Perić (Katavić), Lukić, Mizić, Ljukovac, Mihaljević, Ikić (Novaković).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Cavnić (Karjašević), Karamarko, Marković (Krpić), Radovac, Karić (Al Jaber), Šabić, Mirčevski (Hiroš), Boljević, Dangubić (Cvetanoski).