A reprezentativci Bosne i Hercegovine rano jutros po našem vremenu trenirali su u Salt Lake Cityju, gdje se nastavljaju pripreme za duel šesnaestine finala Svjetskog prvenstva protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Treningu je prisustvovao i predsjednik Nogometnog saveza BiH Vico Zeljković, koji je pružio podršku igračima i stručnom štabu uoči jednog od najvažnijih mečeva turnira.

Pred medije su izašli Armin Gigović i Dennis Hadžikadunić, koji su istakli zadovoljstvo plasmanom među 32 najbolje selekcije svijeta, ali i fokus na naredni izazov.

Gigović je naglasio da ekipa sada potpuno okreće misli ka Americi.

“Veoma je lijep osjećaj izboriti plasman u narednu fazu ovog takmičenja. Imali smo malo vremena da se odmorimo i sada se maksimalno fokusiramo na utakmicu protiv Amerike. Naravno da nam je cilj pobjeda. Neće biti lako, odradili su dobar posao u grupnoj fazi, ali spremni smo i mi”, poručio je Gigović.

Sličan stav imao je i Hadžikadunić, koji vjeruje da ekipa može do pozitivnog rezultata.

“Situacija je odlična. Pobijedili smo Katar i izborili plasman među 32 najbolje reprezentacije. Svi smo sretni što smo prošli grupnu fazu. Sad slijedi utakmica u kojoj ili pobijediš ili ispadneš. Mi ćemo dati 100 posto od sebe da pobijedimo”, kazao je Hadžikadunić.

Utakmica SAD – BiH igra se u noći sa srijede na četvrtak u 2 sata iza ponoći.

Podijeli
Exit mobile version