Zrinjski je večeras ostvario pobjedu protiv Željezničara na Grbavici, u jednom od derbija sedmog kola WWIn lige BiH.

U prvom poluvremenu malo je bilo uzbuđenja, tek vrijedi izdvojiti priliku za Ćužea u 40. minuti, kada je iz izgledne prilike šutirao preko gola Plavih.

Imao je Ćuže sjajnu šansu i u 58. minuti, ali nakon dobrog pasa Ćavara u peterac domaćih, ofanzivac Plemića je pucao zamalo pored gola.

Ubrzo nakon toga Nardin Mulahusejnović je propustio realizovati priliku pred golom Željezničara, ali iskupio se u 62. minuti. Fran Topić je povukao loptu kroz sredinu i izvrsno uposlio napadača Zrinjskog, a Mulahusejnović bio neumoljiv i rutnski matirao Muftića – 0:1.

Željezničar je potom otvorenog garda krenuo po izjednačenje, a najbliži tome bio je Samir Radovac kada je pogodio prečku u 83. minuti.

Sve dileme o pobjedniku u nadoknadi je otklonio Ćavar, koji je zakucao loptu u mrežu Plavih nakon dodavanja Malekinušića.

Rezultatom 0:2 zaključen je susret na Grbavici.

Željezničar – Zrinjski 0:2 (Mulahusejnović 62′, Ćavar 90+1′)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Mahmić (Šabić), Al Jaber (Karjašević), Radovac, Hiroš (Mirčevski), Cvetanoski (Dangubić), Boljević, Krpić.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Barišić, Mašić (Ivančić), Tičinović, Savić, Surdanović, Ćavar (Mlinar), Ćuže (Malekinušić), Topić (Čamber), Mulahusejnović (Jurilj).