Zrinjski je nastavio niz bez poraza. Plemići su na domaćem terenu savladali Široki Brijeg rezultatom 3:0.

Prvih dvadesetak minuta Zrinjski je diktirao tempo igre, ali je na semaforu ostalo početnih 0:0.

U 23. minutu prilika za goste. Karačić je istrčao, Chinedu stigao do lopte, no na kraju nije uspio da pogodi. Mašić je ispravio grešku svog golmana.

Terensku inicijativu Plemići su iskoristili u 28. minutu. Ivančić je pucao, Tomić odbranio, ali je na odbijanac natrčao Topić koji loptu posprema u mrežu. Vršena je VAR provjera koja je potvrdila validnost postignutog pogotka.

I drugi dio susreta pripao je timu iz Mostara.

Vrijedni pomena su pokušaj Mulahusejnovića iz 57. i Malekinušića iz 80. minute.

Sve nade Širokog Brijega da mogu doći do pozitivnog rezultata urušio je napadač Plemića, Mulahusejnović. Nakon greške Stanića, 26-godišnji centarfor izažao je sam na golmana gostiju i bez mnogo problema ga savladao.

Konačnih 3:0 postavio je Barišić u 85. minutu. Dobro je reagovao na centaršut Prskala i matirao nemoćnog Tomića.

Šansu da dođu do utješnog gola igrači Širokog Brijega imali su par minuta prije kraja, ali odbrana Zrinjskog je to očistila. Nove promjene rezultata nije bilo.

Zrinjski – Široki Brijeg 3:0 (Topić 28′, Mulahusejnović 82′, Barišić 85′)

Stadion pod Bijelim brijegom u Mostaru. Glavni sudija: Antoni Badić (Grude).

ZRINJSKI: Karačić, Ćorluka, Barišić, Mašić, Mamić (Tičinović), Surdanović, Ćavar, Ivančić (Kozina), Topić (Malekinušić), Jurilj (Ćuže), Mulahusejnović.

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Taraba, Senić, P. Stanić, Vučur, Zlomislić (Prusina), M. Stanić, Jelavić, Bagarić (Ćorić), Iličić (Kolarić), Chinedu (Lukić).