Fudbaleri Zrinjskog su iskoristili igrača više i savladali Igman sa 7:1 u utakmici desetog kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Igman stiže do prednosti već u 10. minuti. Nakon jedne greške igrača Zrinjskog lopta dolazi do Anela Hebibovića. Krilni fudbaler tima iz Konjica upućuje centaršut i na drugoj stativi pronalazi Ramića koji nije imao težak zadatak da loptu pospremi u mrežu.

U 27. minuti sudija Mario Pejić pokazuje drugi žuti karton Bekiću. Igman ostaje sa igračem manje. Pored Bekića, isključen je i trener Husref Musemić.

Ubrzo nakon ove situacije Zrinjski dolazi do izjednačenja. Topić je, nakon što je dobio povratnu loptu na peterac, savladao golmana Ćemana.

Do kraja poluvremena još dvije sjajne prilike. Prvo je Ramić pogodio prečku gola Zrinjskog, a nakon toga je bilo opasno u kaznenom prostoru Igmana. Ćavar je šutirao. Ipak, odbrana tima iz Konjica loptu čisti sa gol linije.

Pitanje pobjednika riješeno je početkom drugog dijela. U 51. minuti, nakon kornera, Ćavar postiže pogodak za 2:1. Samo dvije minute kasnije i Kiš se upisuje u listu strijelaca. Mulahusejnović je u toj situaciji stigao do asistencije.

Bilo je pitanje trenutka kada će Zrinjski postići novi pogodak, obzirom da su imali potpunu kontrolu utakmice. To se desilo u 71. minuti kada Nardin Mulahusejnović, nakon ranije upisane asistencije, stiže i do gola. Ćuže je šutirao, no njegov udarac brani Ćeman. Ipak, lopta se u nastavku akcije odbija do napadača Plemića koji uvećava prednost.

5:1 postavio je Ćuže u 77. minuti. Signaliziran je ofsajd u ovoj situaciji, ali nakon VAR provjere pogodak je priznat.

Za 6:1 pogodio je Matija Malekinušić, a konačnih 7:1 Tomislav Kiš.

Zrinjski – Igman 7:1 (Topić 32′, Ćavar 51′, Kiš 53′. Mulahusejnović 71′, Ćuže 77′, Malekinušić 83′. Kiš 90+1′ – Ramić 10′)

Stadion pod Bijelim brijegom u Mostaru. Glavni sudija: Mario Pejić (Grude). Crveni karton: Bekić (Igman).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Barišić, Mašić, Tičinović, Savić (Kiš), Surdanović (Malekinušić), Ćavar, Jurilj (Ćuže), Topić (Prksalo), Mulahusejnović (Bilbija).

IGMAN: Ćeman, Šehić, Buturović, Bekić, Đorić (Hrustanović), Drljević, A. Hebibović, Herić (Tallo), Mešić (Posinković), Aćimović (K. Hebibović), Ramić (Bešagić).