Zrinjski je danas imao treću provjeru u sklopu priprema za novo prvenstvo. U slovenačkim Stojncima protivnik Plemićima bila je ukrajinska Zorya, a Mostarci su ostvarili pobjedu 2:1.

Ukrajinski premijerligaš vodio je od 42. minute, a strijelac je bio Vološin. Zrinjski je izjednačio u 56. minuti. Tomislav Kiš poslao je dugu loptu za Marija Ćužu, a krilni napadač Plemića pogodio je za 1:1.

Nakon pogotka Zrinjski je imao još nekoliko dobrih prilika, preko Posaveca i Čambera, a Zoryi je poništen pogodak zbog ofsajda.

I kada se činilo da će završiti 1:1, nakon kornera Zorye Zrinjski je izveo odličnu kontru koju je završio Sebastian Corda za konačnih 2:1.

Ekipa Marija Ivankovića sljedeću provjeru imat će protiv Slaven Belupa 12. jula u Koprivnici, a generalna proba je 18. jula protiv Željezničara u Mostaru.

Podsjetimo, Zrinjski će prvu službenu utakmicu igrati 25. jula u drugom pretkolu Konferencijske lige, protiv slovenskog Brava ili velškog Connah’s Quay Nomadsa.