Zrinjski je danas pobjedio ekipu Brava u Sloveniji nakon velike drame i ostvario plasman u treće pretkolo Konferencijske lige.

Treba svakako naglasiti da je meč odigran po veoma teškom terenu stadiona u Ljubljani, koji je prosto plivao pod vodom poslije velikog pljuska.

Podsjetimo, Plemići su prvi susret u Mostaru izgubili s minimalnih 0:1.

Domaći su u današnjoj utakmici prvi zaprijetili u šestoj minuti, ali je njihov šut Marić lagano odbranio.

Deset minute poslije Zrinjski je uspio iz prve prave prilike anulirati prednost domaćeg tima. Posavec je ubacio loptu, a Mulahusejnović je pospremio u mrežu Brava za vodstvo gostiju od 0:1.

Ipak, svega pet minuta kasnije domaća ekipa je stigla do izjednačenja. Štravs je izbacio u šansu Tučića, koji je iskoristio smušenost odbrane Zrinjskog i pogodio za 1:1, a ukupnih 2:1.

Zrinjski je imao u 36. minuti priliku iz slobodnog udarca. Ivančić je šutirao, a golmana Brava uz krajnje napore loptu skrenuo u korner. Samo minut poslije Ćuže je sjajno iskoristio grešku odbrane domaćeg tima i našao se u prilici za šut, gdje je na kraju lopta okrznula stativu i otišla u gol-aut.

Do novog vodstva Plemići stižu u 66. minuti. Ivančić je ubacio iz slobodnog udarca, na pravom mjestu se našao iskusni stoper Slobodan Jakovljević i pogodio za 1:2.

Pogodak za plasman u narednu rundu Konferencijske lige postigao je Frano Mlinar u 80. minuti. Prekrasan gol, postignut iz slobodnog udarca od strane nogometaša koji je ovog ljeta iz Istre stigao u Zrinjski.

Imali su gosti i sreće tri minute prije kraja, Poplatnik je s pet metara šutirao preko gola Mostaraca.

Rezultat se tako više nije mijenjao, s ukupnih 2:3 predstavnik BiH prošao je u narednu rundu.

U trećem pretkolu Konferencijske lige će igrati protiv lošijeg iz dvomeča između Panathinaikosa i Boteva (prvi meč dobili su Grci sa 2:1). Revanš se igra večeras od 20 sati, uz direktan TV prenos na kanalu Arena Sport 2.

Bravo – Zrinjski 1:3 (Tučić 21′ – Mulahusejnović 16′, Jakovljević 66′, Mlinar 80′)

Športni park Ljubljana – Šiška. Glavni sudija: Joonas Jaanovits (Estonija).

BRAVO: Orbanić, Španring, Jakšić, Miguel Rodrigues, Jovan, Ivanšek, Selan, Štravs (Trdin), Stanković (Gidado), Pečar (Poplatnik), Tučić.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka (Memija), Jakovljević (Šunjić), Barišić, Tičinović, Ivančić, Posavec (Abdurahimi), Mlinar, Topić (Malekinušić), Ćuže, Mulahusejnović (Sabljić).