U beskrajnoj noći na Hard Rock stadionu u Miamiju, nakon veoma dugog finala, Argentina je odbranila titulu prvaka Copa Americe!

Gaučosi su pobjedom nad Kolumbijom postavili novi rekord takmičenja, jer ovo im je 16. naslov. Urugvaj sad ima jedan manje…

Utakmica je kasnila čak 82 minute jer je veliki broj navijača bez ulaznica ‘provalio’ na stadion. Zatim je na poluvremenu uslijedio polusatni muzički šou Shakire, a kako nije bilo pobjednika u 90 minuta uslijedili su produžeci (na Copi se igraju samo u finalu).

Obje ekipe su imale svoje šanse, Argentincima je čak poništen gol zbog ofsajda, da bi se ključni trenutak desio u 112. minuti. Lo Celso je predivnim dodavanjem izbacio Lautara Martineza, a kapiten Intera rutinski matirao Vargasa – 1:0.

Odmah je potrčao u zagrljaj Lionelu Messiju koji je zbog povrede izašao u 66. minuti. S posljednjim sudijskim zviždukom legendarni Argentinac je bio na rubu suza od sreće, upravo kao i njegovi saigrači…

Argentina je uspjela. Najbolja reprezentacija Copa Americe, svih vremena.