Nogometna reprezentacija Španije, po rekordni četvrti put, postala je prvak Evrope, pobjedom nad Engleskom u večerašnjem finalu u Berlinu.

Nakon blijedog prvog poluvremena, drugo je počelo – pogotkom. Lamine Yamal je izbacio Nicu Williamsa u šansu, a igrač Athletica šutem iskosa rutinski matirao Pickforda za vodstvo Španije.

Zatim su Morata, Olmo i Yamal imali prilike da dokrajče Engleze, nisu ih iskoristili i stigla je kazna.

Bila je to lijepa akcija izabranika selektora Garetha Southgatea u 73. minuti, nakon povratnog pasa Bellinghama precizno je pucao Cole Palmer s dvadesetak metara i pogodio donji kut Simonove mreže – 1:1.

I onda, tri minute prije kraja meča, Cucurella je pružio pas u prostor, Mikel Oyarzabal, koji je zamijenio Moratu, uklizao i pogodio – 2:1 za Španiju!

Više se rezultat nije mijenjao, Furija je osvojila titulu prvaka Starog kontinenta. Potpuno zasluženo, sa sedam pobjeda iz isto toliko mečeva na EP.