Derbi petog kola engleskog Premiershipa između Arsenala i Manchester Cityja završen je bez pobjednika. Susret je okončan rezultatom 2:2.

City u vodstvo stiže u 9. minutu preko Haalanda. U začetku akcije Savinho je sjajno povukao loptu. Nakon toga, uposlio je Norvežanina koji bez mnogo problema postiže pogodak.

Par minuta kasnije priliku da udvostruči prednost Cityja imao je Gundogan. Nijemac je dobro izveo slobodni udarac, ali nedostajala mu je doza sreće. Lopta je pogodila stativu.

U 22. minutu Arsenal stiže do izjednačenja. Prvijenac u crvenom dresu postigao je Calafiori. Poslije gužve na sredini terena, igrači Arsenala brzo izvode prekid. Iskorištavaju činjenicu da odbrana Cityja nije na svom mjestu i postižu pogodak za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena ‘Topnici’ preko Gabriela dolaze do 2:1. Brazilac je nakon kornera bio najviši u skoku. Šutirao je glavom i loptu poslao iza leđa Edersona.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela, Trossard je dobio crveni karton tako da je tim iz Londona do kraja utakmice ostao sa igračem manje.

Ta činjenica odredila je i karakter ostatka meča. Arsenal je prešao u defanzivu, a City je počeo da aktivno napada.

Jedna za drugom redale su se prilike pred golom Raye. Pokušavali su Haaland, Bernardo Silva i dva puta Gvardiol, ali promjene rezultata nije bilo. Sve do posljednjeg minuta utakmice.

Nakon ubačaja nastala je gužva u petercu Arsenala. Najspretniji u toj situaciji bio je Jones koji pogađa za konačnih 2:2.