Barcelona nastavlja svoj pobjednički niz. U okviru 6. kola La Lige savladali su Villarreal sa ubjedljivih 5:1 i na taj način stigli do šeste uzastopne pobjede.

Dvadeset minuta je trebalo timu iz Katalonije da stigne do vodstva. Strijelac je bio Lewandowski, a asistencija je pripisana Torreu.

Za 2:0 još jednom je pogodio Lewandowski. Nakon kornera, nastala je gužva u šesnaestercu Villarreala. Napripraniji u toj situaciji bio je Poljak koji stiže do svog drugog pogotka na meču.

Par minuta kasnije, domaćin preko Pereza dolazi do 2:1.

Ipak, u nastavku Barcelona se još jednom odvaja i u konačnici dolazi do 5:1.

U 58. minuti nakon što je asistirao za prvi pogodak, Torre se sada upisuje i u listu strijelaca.

Četvrti i peti pogodak Barcelone djelo su Raphinhe. Prvo je u 75. minutu naletio na odbijenu loptu i sjajno pucao na gol Condea, a zatim je iskoristio fenomenalnu asistenciju Yamala i zatresao mrežu Villarreala.