Fudbaleri Arsenala pobijedili su Manchester United rezultatom 2:1, a onda su izgubili na penale od istog rivala.

Oba tima odlučili su da malo promjene pravila zbog više zabave za Amere. Također, noćas je Chelsea doživjeo šamar od Celtica 1:4, dok je Milan pobijedio Manchester City nakon preokreta 3:2.

Da krenemo od najzvučnijeg duela, Arsenal – Manchester United. Već u 10. minutu Rashford je asistirao za Hojlunda koji je pogodio za 1:0. Ali, odmah poslije gola, Danac je izašao iz igre zbog povrede, zamenio ga je Mejbri.

U 26. minutu Gabrijel Jesus je pogodio za 1:1, a ubrzo je uslijedila nova povreda u timu Uniteda, pošto je iz igre morao da izađe novajlija Leni Yoro.

Mikel Arteta i Erik ten Hag promenili su kompletne timove tokom drugog poluvremena, a gol odluke pao je tek u 81. minutu kada je pogodio Martinelli za 2:1, što je bio konačan rezultat tokom regularnih 90 minuta, ali su se oba tima dolučili na promjenu pravila.

U penal seriji, United je slavio 4:3, ali se Arsenal ipak vodi kao pobijednik, jer se gledao rezultat toko 90 minuta. Ostaćt e misterija zašto su izmislili ovo pravilo, vjerovatno da bi se Ameri još više zabavili kada već toliko plaćaju timovima iz Evrope da se pripremaju na njihovom tlu.

Noćas je i Chelsea doživio katastrofu, a Celticje slavio čak 4:1.

Enco Maresca je izveo također kombinovane sastave tokom oba poluvremena, ali daleko od toga da su to bili slabi timovi. Međutim, O’Riley i Furuhasi su pogađali u 19. i 33. minutu, a potom u nastavku i Palma i Johnston u 76. i 79. Počasni pogodak za Plavce postigao je Nkuku iz penala u 89. minutu.

Za kraj, Milan i Manchester City su priredili još jedan spektakl.

Haaland je donio prednost Cityju poslije asistencije Oscara Bobba, a onda je Milan preokrenuo golovima u 30. i 34. minutu.  Oba su pala nakon što je Chukwueze bio asistent, a Colombo strijelac 1:2. U 55. minutu izjednačio je McAtee, da bi u 78. minutu Nasti postavio konačnih 2:3.