Derbi sjevernog Londona između Arsenala i Tottenhama pripao je ekipi Arsenala. Gosti su u današnjem meču slavili sa minimalnih 1:0.

Prvu priliku na utakmici imala je ekipa Tottenhama preko Dejana Kuluševskog. Krilni napadač je došao do malo prostora unutar šestnaesterca i uputio brzu loptu po podu u donji lijevi ugao. Ipak, David Raya odlično interveniše.

U 18. minutu je prijetio i Arsenal. Kai Havertz je nadskočio odbranu domaćih i šutirao glavom. Njegov pokušaj je blokirao Guglielmo Vicario divnom obranom.

Samo par minuta kasnije, nova prilika za Tottenham. Dominic Solanke je primio centaršut unutar peterca i uputio opasan udarac glavom koji je prozujao pokraj lijeve stative.

U 64. minutu ‘Topnici’ dolaze u vodstvo. Bukayo Saka je izveo korner, a loptu je dočekao Gabriel. Skočio je najviše i zakucao loptu glavom pod prečku.

Odličnu priliku da dođe do izjednačenja, Tottenham je imao u 92. minutu. Dejan Kuluševski je pucao nakon što je primio dobar pas. Šut s ruba šesnaesterca je prošao malo iznad prečke. Promjene rezultata nije bilo.