Ekipa Sloge, u okviru šestog kola WWin lige BiH, na svom terenu je savladala Široki Brijeg. Izabranici Vlade Jagodića slavili su pobjedu rezultatom 1:0. Ovo je prvi trijumf Dobojlija u novoj sezoni.

Otvaranje meča pripalo je domaćoj ekipi. U prvu ozbiljniju situaciju, Sloga je došla već u 5. minutu. Grabež je ubacio za Vidića koji šutira pored gola.

22. minuta donijela nam je novo uzbuđenje. Ponovo je glavni akter bio napadač Dobojlija, Dejan Vidić. Defanzivac Širokog je promašio loptu, ona je prošla do Vidića koji iz dobre pozicije šutira preko gola gostiju.

Ipak, samo minutu kasnije 31-godišnji napadač ispravlja svoju grešku. Karać je probio po desnoj strani, ubacio loptu u peterac, a Vidić obavio lakši dio posla. 1:0 za Slogu.

Domaći tim je bio aktivniji i u ostatku prvog poluvremena pa je tako u 41. minutu pokušao Kvesić. Njegov udarac otišao je pored gola.

U nastavku prilika za Široki Brijeg. Chinedu je zaprijetio, ali bez promjene rezultata.

Od 60. minuta gosti su ostali sa igračem manje. Na asistenciju VAR sobe, sudija Halkić je odlučio pokazati crveni karton Filipu Tarabi.

Ovo se uveliko odrazilo na nastavak meča. Tempo igre je opao, a nogometaši Sloge su čuvali loptu, bez pretjerane ambicije da napadnu.

U 86. minutu, nova intervencija VAR-a. Halkić još jednom poseže za džep i pokazuje novi crveni karton, ovoga puta igraču domaćih, Dejanu Popari.

Do kraja, mrežu gostiju zatresao je i Mrkaić, ali je podignuta ofsajd zastavica.

Sloga – Široki Brijeg 1:0 (Vidić 23′)

Stadion Luke u Doboju. Glavni sudija: Haris Halkić (Sanski Most). Crveni kartoni: Filip Taraba (Široki Brijeg), Dejan Popara (Sloga).

SLOGA: Pavlović, Varga, Milanović, Grabež (Omić), Milićević (Đokić), Kvesić, Popara, Ristić, Karać (Sadiković), Jović (Milosavljević), Vidić (Mrkaić).

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Taraba, Vučur, Musa, Bagarić, Matić (Prusina), T. Tomić, Kožulj (Matić), Jelavić, Kpan (Kolarić), Iličić (Chinedu).