Borac je ostvario historijsku pobjedu na Kipru u okviru UEFA Konferencijske lige, kreiravši pravu senzaciju. Izabranici Mladena Žižovića savladali su domaći APOEL rezultatom 0:1.

APOEL je uspio postići pogodak u 24. minuti, ali je isti poništen zbog ofsajda. Tejera je ubacio loptu iz slobodnog udarca. Petrović se našao sam pred golom, šutirao je glavom i zatresao mrežu Borca. Ipak, nakon VAR provjere, utvrđeno je da je Petrović bio najbliži golmanu Manojloviću tako da postignuti pogodak nije priznat.

U nastavku, domaćin je nastavio kontrolisati posjed, no odbrana banjalučkog tima bila je izuzetno kompaktna. Nekih ozbiljnijih prilika nije bilo niti pred jednim niti pred drugim golom.

Početkom drugog dijela, tačnije u 57. minuti, pokušao je Ogrinec sa nekih 20 metara. Lopta je otišla preko gola.

63. minuta, Borac dolazi u vodstvo. Bh. predstavnik došao je do pogotka na sličan način kao i APOEL. Savić je ubacio loptu koja je dugo putovala. Ista nije nikog zakačila, prevarila je golmana Beleca i završila u mreži.

Vrijedan pomena je pokušaj Abagne iz 73. minute. Hvatao je fudbaler APOEL-a volej sa ivice kaznenog prostora. Ipak, bio je neprecizan.

Priliku da već u 80. minuti vrlo vjerovatno riješi pitanje pobjednika imao je Vranješ. Izašao je napadač Borca sam pred golmana Beleca, no spetljao se u toj situaciji.

Do kraja meča u Nikoziji pokušali su i Bah, El-Arabi, te Abagne. Ipak, nove promjene rezultata nije bilo. Fudbaleri Borca uspjeli su da osvoje izuzetno važna tri boda.

APOEL – Borac 0:1 (Savić 63′)

GSP stadion u Nikoziji. Glavni sudija: Robert Jones (Engleska).

APOEL: Belec, Chebake, Sušić, Petrović, Laifis, Abagna, Tejera, Ndongala (Bah), Marquinhos (Corbu), Meyer (Kattirtzis), El-Arabi.

BORAC: Manojlović, Vukčević (Nikolov), Meijers, Carolina, Herera, Ogrinec, Skorup (Pihler), Kulašin (Kvržić), Savić, Srećković (Hrelja), Despotović (Vranješ).