Završen je prvi dio utakmice trećeg kola Evropske lige. Danas je u terminu od 18:45 sati odigrano sedam susreta.

Ajax je na gostovanju kod Qarabaga ostvario pobjedu rezultatom 0:3. Za nizozemski tim pogađali su Taylor, Weghorst i Akpom. Vrijedi napomenuti da su domaći utakmicu završili sa devet igrača na terenu. Romao je dobio direktan crveni već u 15. minuti, dok je Cafarquliyev isključen u 79. minuti nakon drugog žutog kartona. Bh. reprezentativac, Benjamin Tahirović, pobjedu svog tima ispratio je sa klupe.

Roma je slavila protiv Dynama iz Kijeva sa 1:0. Strijelac pobjedonosnog gola bio je Dovbyk.

Ferencvaroš je bio bolji od Nice (1:0), Eintracht od RFS-a (1:0), a Midtjylland od Union Royalea (1:0).

Real Sociedad je savladao Maccabi Tel Aviv rezultatom 1:2, dok su PAOK i Viktoria Plzen remizirali. Utakmica u Solunu okončana je rezultatom 2:2.