Reprezentacije Kolumbije i Brazila ostvarile su ubjedljive pobjede u drugom kolu grupe D na Copa Americi.

Carioce su razbile Paragvaj. Meč nije počeo najbolje za Brazilce, Paqueta je promašio jedanaesterac u 31. minuti. No, četiri minute kasnije isti igrač je asistirao Viniciusu za prvi pogodak na susretu.

Zatim je Savinho udvostručio prednost Brazila, da bi nadoknadi prvog poluvremena Vinicius postigao svoj drugi gol na meču.

Alderete je potom smanjio na 3:1, da bi Paqueta u 65. minuti dobio novu priliku da pogodi s bijele tačke. Ovog puta je bio precizan i postavio konačnih 4:1.

Kolumbija je s 3:0 savladala Kostariku golovima Diaza (penal), Sancheza i Cordobe te tako osigurala plasman u četvrtfinale.

Trebalo bi se desiti čudo u zadnjem kolu, pa da Brazilci također ne prođu u nokaut-fazu, odnosno da pretrpe veoma ubjediv poraz od Kolumbije, a Kostarika da pobijedi Paragvaj visokom razlikom…

Kolumbija ima šest bodova, Brazil četiri, Kostarika jedan, a Paragvaj je bez bodova.

U noći između subote i nedjelje na rasporedu su susreti trećeg kola grupe A: Argentina – Peru, Čile – Kanada. Oba meča počinju u dva ujutro po našem vremenu, uz direktan TV prenos na kanalu Arena 1 Premium.