Večeras su odigrani i preostali mečevi play-offa Lige prvaka, nakon kojih smo saznali 3 posljednja učesnika grupne faze ovogodišnjeg izdanja.

Prvi meč između Zvezde i Bodo/Glimta, odigran na Aspmyra stadionu završen je rezultatom 2:1 u korist norveškog predstavnika.

Vođena ovom činjenicom, ekipa Crvene Zvezde je od prvog trenutka večerašnjeg meča krenula silovito. U prvih dvadesetak minuta bilo je mnoštvo pokušaja crveno-bijelih, ali nijedan od tih pokušaja nije završio u mreži gostiju.

Ključni trenutak u prvom poluvremenu desio se u 24. minuti kada je u šesnaestercu Bodo/Glimta oboren napadač Zvezde, Peter Olayinka. Sudac Massa pokazao je na bijelu tačku, a odgovornost za izvođenje penala preuzeo je Bruno Duarte koji tim iz Beograda dovodi u vodstvo od 1:0.

Crvena Zvezda je nastavila da dominira i u ostatku prvog poluvremena. To potvrđuje i činjenica da gosti u prvom dijelu nisu imali niti jedan šut ka golu.

U 59. minuti domaćin je poveo sa 2:0. Nakon kornera, najbolje se snašao iskusni Uroš Spajić koji je glavom pospremio loptu iza leđa Haikina i na taj način postavio konačni rezultat meča.

Ukupni rezultat dvomeča je Zvezda 3, Bodo/Glimt 2. Tim iz Beograda je prošao u grupnu fazu Lige prvaka.

Na večerašnjoj utakmici u Pragu između Sparte i Lilla vidjeli smo ukupno 3 gola.

Sparta je u golom Zafeirisa povela sa 1:0. Gosti su izjednačili preko Zhegrova, a novi gol za Spartu postigao je Schranz u 84. minuti. Konačni rezultat meča glasio je 2:1 u korist Sparte.

Ipak, ovo češkom predstavniku nije bilo dovoljno za plasman u narednu fazu. Lille je u prvoj utakmici slavio sa 2:0, tako da su u konačnici, na osnovu boljeg rezultata u dvomeču prošli dalje.

Kada su u pitanju golovi, najviše nam je ponudila utakmica Slovan – Midtjylland. U 33. minuti, nakon odličnog solo prodora, pogodio je Marko Tolić. 1:0 za Slovan. Gosti su došli do izjednačenja golom Simsira u 41. minuti. Franculino je za Midtjylland pogodio u 50. minuti, ali je domaćin sa dva ekspresna gola u 82. i 86. minuti uspio da preokrene.

Slovan je ovu utakmicu pobijedio rezultatom 3:2. Ukupni rezultat dvomeča je 4:3 u korist Slovana. Tim iz Slovačke je sebi obezbjedio nastup u Ligi prvaka.

Žrijeb Lige prvaka zakazan je za sutra u 18 sati, uz direktan TV prenos na Arena 1 Premium.