Večeras su u terminu od 21 sat i 30 minuta odigrana još dva meča trećeg kola španske La lige. Atletico Madrid i Espanyol odigrali su utakmicu bez pogodaka, dok je Alaves na gostujućem terenu uspio da savlada Real Sociedad rezultatom 2:1.

Prvu priliku na meču Atletico Madrid-Espanyol vidjeli smo u 6. minutu kada je pokušao Julian Alvarez. Njegov udarac je zaustavio Joan Garcia.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko pokušaja Atletica, ali lopta nije mogla da prođe pored, večeras odličnog, golmana gostiju.

U 55. minuti Rodrigo Riquelme je pogodio za tim iz Madrida, no njegov pogodak je zbog ofsajda poništen nakon VAR intervencije.

U nastavku meča bilo je još par prilika, ali rezultat je ostao nepromijenjen, 0:0.

Na drugom meču bilo je znatno više uzbuđenja. Domaći su u 29. minuti ostali sa igračem manje, obzirom da je sudija Sanchez pokazao crveni karton Oyarzabalu.

Real Sociedad je nakon crvenog kartona ipak uspio da povede sa 1:0. Strijelac je bio Mendez.

Alaves je pogađao u 5. minuti nadoknade prvog poluvremena i 77. minuti. Prvi pogodak postigao je Villalibre iz jedanaesterca, a potpuni preokret za goste, donio je Toni Martinez.