Nogometaši Fenerbahce odigrali su na Sukru Saracoglu stadionu prijateljski meč sa engleskim Hull Cityjem, a turski klub je slavio sa visokih 5:1.

Najbolji igrač na terenu bio je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko koji je istanbulski tim doveo u prednost već u 38. minuti utakmice. Na asistenciju Kent, Džeko je loptu glavom pospremio u mrežu gostiju. Minut do kraja poluvremena Fred je povisio na 2:0, sjajnim pogotkom sa distance.

U drugom poluvremenu samo nekoliko sekundi trebalo je Edinu Džeki da postigne novi pogodak. Džeko Edin, Dvostruki strijelac na ovom meču samo osam minuta kasnije upisao je i asistenciju kada je namjestio loptu za Szymanskog koji je pogodio za visokih 4:0.

U 67. minuti meča u strijelce za domaće se upisao u Yandas, a u 74. minuti počasni gol za goste postigao je Sincere Hall za konačnih 5:1.