Danska i Švedska odigrali su prijateljski meč na Parkenu u okviru priprema domaćina za Evropsko prvenstvo, a golom Christiana Eriksena u 86. minuti slavio je domaćin 2:1.

Komšijski derbi Skandinavije bio je nalik onima iz prošlosti, dosta žustar, sa dva brza pogotka, a zatim velike borbe za svaku loptu i na kraju jednim tehničkim golom Eriksena na radost navijača.

Prekid je jak adut Danaca i Eriksena, već u drugoj minuti je poslije kornera zaspala odbrana Švedske, a Pierre-Emil Hojbjerg je na prvoj stativi ubacio loptu u mrežu. Danci vrše i jak presing, ali i Šveđani su znali iz njega da izađu, a uz dosta sreće već u devetoj minuti je Alexander Isak izjednačio. Odbila mu se lopta od bloka na sedam-osam metara od gola, pa Ronnow nije imao šansu.

Danci su željeli da se navijačima oduže za podršku, pritisnuli su rivala u posljednjih 25 minuta meča, imali su neke prilike, ali je tek Eriksen pronašao ključ za bravu Olsena. Niko mu nije izašao u blok, a kada je tako as Manchester Uniteda je upisao 41. gol na 129. nastupu za selekciju. Mogli su Šveđani u nadoknadi do izjendačenja, ali Holm je promašio zicer.