Već neko vrijeme nismo imali prilike da vidimo ovoliku neprijatnost na košarkaškom derbiju u Beogradu.

Bilo je gađanja, vrijeđanja, povika, ali nije dosta dugo došlo do pražnjenja dvorane. Ipak, desilo se i ono čemu se niko nije nadao – drugi duel finalne serije KLS između Partizana i Crvene zvezde prekinut je početkom treće četvrtine pri rezultatu 57:45, usljed pogrdnih povika i ubacivanja predmeta sa tribina.

Ništa nije sugerisalo na ovakav ishod, a naročito ne tok meča. U početku je sve proticalo u atmosferi sportskog derbija. Gromoglasno navijanje obogaćeno psovkama, ali sport se nastavlja.

Poluvrijeme je okončano rezultatom 48:43. Nažalost, treću četvrtinu nije obilježila košarka. Počeli su pogrdni povici navijača Partizana, čiji tim je vodio 57:45, upućeni vodećim strukturama i igračima Crvene zvezde, što je dovelo do skupa igrača na centru.

Potom su predmeti poletjeli sa tribina ka klupi kluba sa Malog Kalemegdana, tako da su trener Giannis Sfairopoulos i njegovi izabranici odlučili napustiti parket. Potom su se i sudije uputile ka tunelu i bile počašćene teškim uvredama.

Dugo su se iščekivale dalje informacije. Prvo se najavio nastavak uz pražnjenje Arene, a onda je i stigla jedna nezvanična vijest – da Partizan neće nastaviti meč ukoliko navijači napuste halu. Košarkaši Zvezde su izašli na zagrijavanje, ali ne i Partizan…

Vrlo je moguće da će meč biti zaključen službenim rezultatom 20:0 u korist aktuelnog prvaka Srbije.