Nogometaši Evertona poraženi su u duelu protiv Bournemoutha 2:3 na svom Goodisonu u trećem kolu Premier lige, nakon što su vodili s 2:0 na poluvremenu.

Prva pobeda u sezoni za ekipu Seana Dychea se nazirala zahvaljujući vrhunskoj ulozi Dominica Calvert-Lewina o čijoj se budućnosti mnogo govorilo prethodnih dana.

Engleski napadač je učestvovao kod oba gola svog tima. Prvo je na fenomenalan način asistirao Michaelu Keanu u 50. minutu spustivši mu loptu grudima pravo na nogu, a onda je iskoristio idealan pas McNeila sedam minuta kasnije. Bournemouth je izgledao kao razbijena banda, a Everton je potpuno dominirao i djelovalo je kao da će Karamela da napune mrežu protivnika prije nego što bi Trešnjice mogle da se vrate.

Ali, da je atmosfera u redovima domaćina katastrofalna utvrđuju i tri gola koja su primili poslije centaršuteva sa boka. Prvo je Semenyo smanjio poslije asistnecije Ouatarre, a onda je Cook u drugom minutu nadoknade izjednačio poslije ubacivanja Sinisterre. Dvije vrhunske prilike imao je Bournemouth odmah potom, ali je Jordan Pickford reakcijama spašavao Everton.

Međutim, tu nije bio kraj pošto je u šestoj minuti nadoknade Justin Kluivert sa lijevog krila centrirao, a Luis Sinisterra utrčao i šokirao Goodison.

Slijedi reprezentativna pauza, a Everton je dočekuje u nokdaunu sa tri poraza na prve tri utakmice u sezoni. Sean Dyche bi mogao bitiprvi trener koji će biti otpušten od starta kampanje.

Ekipa Brentforda je savladala Southampton na svom Community stadionu rezultatom 3:1.

Pred očima Ivana Toneya, koji se oprostio od navijača i kluba budući da je jučer realizovao transfer u Al Hilal vrijedan 40 miliona eura, Brentford je pokazao da ima s čim da raspolaže uprkos njegovom odlasku. Doduše, Southampton je dosta pomogao domaćima jer su gosti griješili i bivali vrlo neoprezni u iznošenju lopte. Tako su Mbuemo (dvaput) i Wissa postigli golove i ispratili “Svece” iz Londona. Poraz gostiju ublažio je Sugawara u nadoknadi.

Fudbaleri Ipswicha i Fulhama remizirali su 1:1, dok su Nottingham Forest i Wolverhampton odigrali s identičnim skorom.

Aston Villa je savladala Leicester na gostovanju 1:2 golovima Onane i Durana, dok je utješni pogodak za Lisice postigao Buonanotte.